שיקום פציעות

שיקום מפציעות וההימנעות מהם ( הנאמר בסעיף זה לא מחליף התייעצות רופא ולא בא על חשבון חוות דעת רפואית )

כדי להימנע מפציעות או יותר נכון להקטין את הסיכוי שלנו להיפצע חשוב מאוד לשים דגש במהלך האימונים ובמהלך השגרה שלנו על אימון נכון בשילוב כל מרכיבי הכושר החשובים למהלך התקין של כשירות הגוף שלנו והיכולת לעמוד בעומסים, באימונים , במשחקים וכדומה ….

חשוב מאוד לשלב בכל האימונים עבודה על : מהירות ,זריזות , כוח ( שילוב ואיזון בין חלק גוף עליון ותחתון ) יציבה, שיווי משקל , חיזוקים , גמישות , מתיחות ועוד פרמטרים שיכולים ושיעזרו לנו להתמודד במהלך השנה עם אימונים ומשחקים וכל מה שקורה במהלך עונת המשחקים .

יש לציין שבמקביל לאימונים ולפעולות הנעשות בתוכם חשוב לשמור על שתייה מרובה , תזונה נכונה ( מומלץ לשלב ייעוץ של תזונאי/ת מוסמך/ת ) , מנוחה , שינה והתנהלות של אורח חיים ספורטיבי כדי לעזור לגוף שלנו להתאושש מאימון לאימון ולעשות הכנה טובה למשחקים .

חשוב מאוד לציין שגם במהלך תקופה שחלילה שחקן פצוע להמשיך לעבוד ולהתאמן על כל שאר המרכיבים שאפשר לעבוד עליהם בלי להתנגש בפציעה או לגרום לנזק נוסף .

ברגע ששחקן פצוע ממשיך לחזק את הגוף שלו במגוון תרגילים ועבודה שלא קשורה לפציעה הוא מונע ממנו את החלשות שאר הגוף ומקטין את הסיכוי להיפצע במקומות אחרים !!!!!!! וכמו כן בהתאם למצב הפציעה אפשר להמשיך ולעבוד בהתאם להוראות והנחיות עם בקרה ושליטה – דבר שיעזור למקום להחלים ולהבריא

חשוב להבין !!!! שלשחקן פצוע לא מומלץ לשבת במנוחה מוחלטת לאורך זמן וחשוב לטפל ולהתייחס לגוף גם בזמן פציעה ולא להזניח !!!!